Owczarki belgijskie

Malinois to pies o którym zawsze marzyłem ze względu na cechy charakteru takie jak: bezgraniczne oddanie przewodnikowi, nieufność do obcych, naturalny instynkt do obrony i stróżowania.

W 2005 zostałem właścicielem suki Kora Casa de Mandingo Seiffert na której to właśnie oparłem swoją hodowle. Suka ta pochodzi z USA ale jej rodowód to psy z linii holenderskich uprawiających głównie sporty ringowe jak belgium ring czy mondio ring.

Owczarek Belgijski to pies nie dla każdego z jednej strony bardzo wrażliwy i delikatny dla swojej rodziny z drugiej bezgranicznie broniący i nieufny do obcych. Jest to pies bardzo aktywny stale szukający zajęcia uwielbiający jakikolwiek kontakt czy rodzaj pracy byle by z panem.

Częste problemy z Malinois biorą się z tego ze pies ten regeneruje się bardzo szybko i ciągła potrzeba pracy ruchu przewyższa możliwości większości osób. Malinois sprawdza się w każdym sporcie gryzienie jednak to do czego został on stworzony co widać po sercu i woli walki z pozorantem w sportach obronnych.

Jeśli szukasz psa aktywnego chcącego spędzić z Tobą każdą wolną chwile psa który Cie obroni doskonałego stróża to pies dla Ciebie. Moje Malinois to psy zawsze pewne w każdych sytuacjach z naturalnym aportem brakiem reakcji na strzał czy otoczenie. Takie psy tylko dopuszczam do hodowli uważam bowiem że tylko doskonali rodzice mogą dawać dobre potomstwo. Nie uznaję kompromisów w tym kierunku moje psy można zobaczyć zawsze sprawdzić ich popędy.

Więcej o poszczególnych psach w ich indywidualnych zakładkach. Zapraszam do zwiedzania strony.